Jdi na obsah Jdi na menu
 


2.motokrosový den part I.

2.motokrosový den ve Žlutavské rokli 16.5.2009

výsledky dole ve fotogalerii

foto by Andrea

Zataženo, obloha plná mraků, místy slabý déšť. Tak nás přivítala sobota 16.5.2009. Den na kdy byl plánován již od Silvestra  2. motokrosový den ve  Žlutavské rokli. Práce s vytyčením trati a přípravy kolem organizace proběhly v hektickém týdnu před samotným dnem D.

Tréninky byly naplánovány od 10.00 – 12.00 hod, poté zápis jezdců a rozprava. Všichni již dříve registrování jezdci se rozhodli, že nebudou trávit sobotu doma a přijeli trochu namáhat svoje svaly a potrápit stroje.

V 12.30 zazvonil mobil DJ Evženovi a na drátě byl Standa Hložek s dotazem: „Kde že ta rokle je? J

Přijel, zazpíval, odpověděl na pár dotazů co on a motorky a s potleskem odjel. Bylo to příjemné zpestření před hlavním závodem, který začínal v 13.15 a na který již všichni včetně několika přihlížejících diváků čekali.

Celé závody se jeli na 2 jízdy ve třech třídách. V 13.15 se na startovní čáru po předchozím losování postavili jezdci třídy MX2. Na trať vyrazilo všech 9 jezdců na dobu 10 minut + 1 kolo. Cíl neviděli dva jezdci. Jezdci třídy MX1 již netrpělivě čekali na startu, když musel být start zrušen, neboť na trati zůstal jezdec s technickým problémem. Po informaci traťáka na čtyřkolce, že trať je volná bylo odstartováno. Jezdci však byli příliš nervózní a tak někteří vyjeli dříve, než byl start povolen vlajkou. Při opakování startu již bylo vše v pořádku a jezdci začali ukrajovat čas z 10 minut. Po uplynutí deseti minut absolvovali ještě 1 kolo. Do cíle dorazilo všech 12 jezdců. Na řadu tak v zápětí přišla třída OPEN. Start hned na poprvé byl O. K. Jízda byla plánována na 15 minut + 1 kolo. Cílem neprojel jen jediný jezdec z deseti, z těch, kteří byli na startovní listině.

Pak přišla na řadu 30 minutová přestávka, vyplněná hudbou a občerstvením. Tento čas sloužil také k nutným opravám na strojích, bylo vidět pár defektů a zlomená páčka.

V 15.00 se na start opět postavili jezdci třídy MX2 ke své 2. jízdě. Stále zatažená obloha přinesla první slabý déšť. Po absolvování 7 kol projel cílem jako první i celkový vítěz třídy MX2 Zdeněk Bobál s  Hondou CRF 250. Druhý projel cílem i celkově druhý Zdeněk Masný s TM 250. Třetí v třídě MX2 se umístil „domácí“ jezdec Pavel Květák se Suzuki RMZ 250.

Třída MX1.Za stále zesilujícího deště jezdci ujeli taky 7 kol. Šachovnicovou vlajku viděl stejně jako v 1. Jízdě první Břetislav Světlík na KTM SXF 250. Druhým v cíli a celkově druhým byl Miroslav Závrbský s TM 250. Třetím celkově byl Josef Kovařík s Hondou CRF 450.

Při již značně mokrém povrchu se na start ke své 2. jízdě postavili jezdci třídy OPEN. Absolvovali 15 minut +1 kolo, ale vzhledem k počasí jeli „jen“ 9 kol místo 10 kol odjetých v 1. jízdě. Cílovou vlajku viděl jako druhý ale celkově první Franta Kotásek s Hondou CRF 450, první dojel a celkově druhým byl Michal Adamík se Suzuki RMZ 450. Třetím celkově byl „domácí“ jezdec Aleš Říha se Suzuki RMZ 450.

V 16.15 byli slavnostně vyhlášeny výsledky a vítězové si převzali krasné poháry a ceny které věnovali sponzoři E-ON a RM-MOTO. Oceněn byl i jediný dvouválcový stroj láhví rumu. Během závodu byl pořadatelům poskytnut finanční dar od Radima Palčíka.

Žádný úraz -poděkování  patří především všem jezdcům, tím že dodržovali pravidla fair-play a jeli „hlavou“ i když zapojit srdce a vyhrát chtěl jistě každý.

Díky patří organizátorům, DJ Evženovi, traťákům, časoměřičům, holkám v občerstvení, hasičům - kteří byli v záloze v případě prašného stavu trati, Ivaně-zdravotní dozor, fotografům a kameramanům – abychom se mohli „kochat“ v zimě a také obci Žlutava.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář