Jdi na obsah Jdi na menu
 


1. motokrosový den 27.9.2008

První  Motokrosový den ve Žlutavské rokli 27.9.2008

Dne 27.9.2008 proběhl ve žlutavské rokli motokrosový den s účastí 18 jezdců. Počasí nám přálo, bylo slunečno, trať po předchozích deštivých dnech byla vlhká a tak se příliš neprášilo.Hrála muzika (díky DJ) a rozprava s jezdci začala po 13 hodině.Trénink tedy začal  v 13.15hod. Jezdci byli dle objemu strojů rozděleni do dvou skupin (80 + 125 +250 4T ccm a 250 2T +300 2T +450 4T ccm) Každá skupina absolvovala 2 jízdy v délce 10min + 2 kola. Start proběhl bez startovacího zařízení, tzv. "mávnutím  vlajkou"

Jako první na trať vyrazila skupina 9 jezdců slabší kubatury  a vůbec si nevedli špatně, proběhlo i pár pádů, ale cílový prapor viděli všichni ( někteří pravda později než mohli). Na jezdcích bylo vidět že délka závodu je vhodně zvolena, protože trať v rokli je technicky velmi náročná a jezdci pociťovali "nedostatek" fyzické síly.

Ve 14.35 hod se ke startu dostavili jezdi silnější kubatury, vytvořili dvě řady, kdy v první řadě startovalo 6 jezdců a v  druhé startovali Jindra Hrabica a Roman Heinrich ( za jejich podporu jim tímto děkujeme). Jezdci absolvovali celou trať s přehledem a přítomným divákům z řad rodinných příslušníků a příznivců motokrosu ukázali parádní skoky. Do cíle dorazilo 6 jezdců.

Po 25 minutové přestávce vyplněné hudbou a malým občerstvením pokračoval motokrosový den druhými jízdami. V 15.15hod startovala opět slabší kubatura, tentokrát již jen s 8 jezdci ( jeden odstoupil pro zranění v první jízdě) a jezdci se nechtěli nechat zahanbit a předvedli skvělý výkon, ikdyž i pár padů bylo. Naštěstí bez zranění. Po mávnutí šachovnicového praporu bylo zřejmé kdo se stal vítězem dne.

Silnější skupina odstartovala do své druhé jízdy s velkým očekáváním, že se podaří každému s jezdců zajet lépe než před hodinou. Některým se splnil tento cíl a umístili se lépe. Diváci hnali jezdce stále dopředu.Vitězem se stal  jezdec, který zvítězil i v první jízdě.

Díky patří sponzorovi  a všem kteří se podíleli na zdárném průběhu akce , všem divákům  za podporu a jezdcům za účast.

 

Výsledky níže ve fotogalerii


Za video díky Vulg!novi

  

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Mohlo by se líbit

(Katka, 17. 3. 2013 17:36)

Aloha. Letos koluje po internetu zajímavá možnost přivýdělku, skvělé na jaro, když je hodinka, dvě času! Vydělávám si takto bez práce už nějaký čas a fakt mě to nadchlo.. Stamiliony tím nevydělám, ale i tak, dokud můžu, tak se mi hodí každá snadno vydělaná kačka. Přečtěte si to taky na www.CervenaCerna.cz